Zad lzhenieto za kasov aparat sled previshavane na limita

Ние управляваме магазин, в който се записва оборот чрез касов апарат. Много често клиентите искат да плащат за закупените стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Възможно ли е да се записва сума в чуждестранна валута?

В клуб с изкуство. 111, пар. 3а, т. 1 от ЗДДС, водещи регистрите с касови апарати, данъкоплатците по ДДС са длъжни да отпечатат фискална разписка или фактура от някаква продажба, както и да управляват отпечатания документ на клиента.

В § 10, ал. 1, т. 14 от Наредбата относно техническите условия, както и в § 8, ал. 1, т. 14 от Регламента за касовите апарати, който включва информация, която трябва да се разглежда на фискална касова бележка, трябва задължително да означава валутата, в която се записва продажбата, поне за цялата брутна сума на продажбите.

Основните критерии и технически условия, които са необходими за извършване на касови апарати, са записани в глава 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в паметта на § 14, ал. 1 от този закон, програмата за продажба в търговията трябва да включва функция: дава възможност на данъкоплатеца да промени името на валутата, в която се записва продажбата, или неговото съкращение, а също и да програмира дадена промяна предварително чрез въвеждане на момента и времето на промяната; запазване на момента и часа на започване на водене на отчетност на продажбите в различна валута във фискална мисъл и конвертиране на сумата на брутната сума на продажбите в чуждестранна валута, резултатът от конвертирането по цена и плащане трябва да се фиксира върху фискалната разписка с фискалното лого и обозначението на единицата; преобразуването трябва да се извърши с точност не по-малко от шест знака след десетичната запетая, а резултатът от преобразуването трябва да се закръгли до втория знак след десетичната запетая.

В допълнение към съкращението на имената на чуждестранните валути се използват и наименованията, използвани от Полската банка.

Ето защо, ако данъкоплатецът възнамерява да продаде материали за положението на потребителите, които плащат стойността си в чуждестранна валута, тогава като правило те трябва да имат фискален касов апарат, снабден с позиция, която ще размени валутния курс.

От формите, които бяха показани в събитието, може да се заключи, че ставката за закупените стоки ще бъде усвоена в евро, когато стойността на сделката ще бъде представена в злоти. Регламентите, които заемат ДДС, не регламентират въпроса какъв валутен курс трябва да отговорим за превръщането на сумата на злотата в евро.